فروش آشنایی با PCR - آگهی 661346

توضیحات :

آشنایی با PCR

 

 

ترمال سایکلر (PCR)

ترمال سایکلر (PCR)
دستگاه ترمال سایکلر که به عنوان PCR هم شناخته می شود یکی از مهم ترین تجهیزات آزمایشگاه های ژنتیک می باشد. دستگاه ترمال سایکلر و یا PCR عموما جهت انجام واکنش زنجیره ای پلیمراز (Polymerase Chain Reaction) استفاده می شود. این واکنش همانطور که از نامش مشخص است، موجب پلیمریزه کردن رشته های DNA می شود. دستگاه PCR فقط یک دستگاه گرم کننده و سرد کننده نمونه با دقت بسیار بالا می باشد. سیستم کپی برداری و همانند سازی DNA درون سلول های یوکاریوت یک سیستم بسیار پیشرفته بوده و عملا طراحی این تکنولوژی درون یک تیوب در آزمایشگاه بسیار دشوار است. حتی همانندسازی سلول های پروکاریوتی نیز بسیار پیچیده بوده و طراحی آن خارج از سلول توسط انسان عملا امکان پذیر نیست. چرا که همانند سازی DNA درون سلول های موجودات زنده توسط کپلکس های مختلف مولکولی انجام شده و صد ها ژن در تنظیم آن دخیل می باشد.
دستگاه PCR با تغییرات دمایی با دقت و سرعت بالا امکان کپی کردن و پلیمریزه کردن مولکول های DNA را به وجود آورده است. در سیستم PCR به جای استفاده از کمپلکس های پروتئینی همانند سازی، از زیرواحد های ساده آنزیمی آن ها بهره گرفته شده است. مثلا باز شدن دو رشته DNA از هم درون سلول های زنده توسط کمپلکس آنزیمی DNA پلیمراز انجام می شود که در سیستم PCR این کار توسط بالابردن دما درون بلاک PCR انجام می پذیرد.
به عنوان مثال در Basic PCR که پایه ای ترین نوع PCR است، ابتدا دما توسط دستگاه تا نزدیکی ۹۵ درجه بالا رفته و موجب باز شدن دو رشته می گردد، سپس دما به سرعت کاهش یافته و موجب اتصال پرایمر به رشته DNA می گردد. سپس با افزایش دوباره دما زیرواحد هسته آنزیم همانندسازی DNA پلیمراز به رشته DNA متصل شده و همانندسازی را آغاز می کند. تمامی این مراحل درون سلول های زنده توسط آنزیم های مختلف انجام می شود که به دلیل دشواری در تنظیم اتصال و رهایش دقیق این آنزیم ها در محیط in-vitro، این مراحل با افزایش و کاهش دما توسط دستگاه PCR انجام می پذیرد.
اهمیت دستگاه PCR در این می باشد که ما هیچ گاه نمی توانیم مقادیر بسیار کم DNA و RNA را مورد سنجش و بررسی قرار دهیم. لذا با افزایش تعداد کپی های آن می توان به راحتی نمونه خود را مورد بررسی قرار داد.
آزمایشگاه ژنیران با دو دستگاه PCR از بهترین جنس و کیفیت، خدمات مختلف در زمینه های ژنتیک به اساتید محترم و دانشجویان عزیز ارائه کرده و دوره های کارآموزی تخصصی در زمینه یادگیری تکنیک ها برگزار می کند.
برای یادگیری کار با دستگاه PCR می توانید به ویدیو های آموزشی ما مراجعه کنید.

نظرات کاربران

در حال پردازش ...
صرف نظر از پاسخ دهی (ارسال پاسخ برای نظر )
ورود / ثبت نام
درحال پردازش آگهی ...
irandastgahlogoدرحال پردازش ...

بستنجستجوی پیشرفته آگهی